Odpovědi na otázky, které si možná kladete

Jsme tu proto, abychom vám ušetřili starosti spojené s pronájmem nemovitosti. Máte ohledně naší služby nějaké dotazy? Vybrali jsme ty, které dostáváme nejčastěji, a podrobně je rozepsali. Pokud však preferujete osobní kontakt nebo vás napadá něco dalšího, určitě zavolejte. Rádi vás uslyšíme!

Jsme potěšeni, že se chcete ohledně garancenajmu.cz dozvědět víc! Pokud jste už prozkoumali náš web, určitě máte alespoň základní obrázek o tom, čemu se věnujeme. Naší prací je najít ideálního nájemníka vaší nemovitosti a postarat se o to, že každý měsíc dostanete peníze z nájemného na účet včas. Zároveň zaručíme zachování dobrého stavu bytu a zaplatíme vám i v případě, že podnájemník nezaplatí.

Vzniká mezi námi tedy smluvní vztah Majitel (vy) → Nájemník (garancenajmu.cz) → Podnájemník (toho najdeme). Vše je právně ošetřené a vy máte vždy jistotu, že je o vaši nemovitost dobře postaráno. 

Pracujeme v rámci mezí tří balíčku služeb, které jsme pojmenovali jako BASIC, STANDARD a MAX. Více o nich zjistíte na úvodní stránce webu.

Podrobnosti o naší profesní historii se dozvíte v sekci O nás. Rady a tipy ohledně nemovitostí zase hledejte na Blogu. A v případě jakýchkoliv dotazů se nám můžete ozvat, stačí si vybrat některou z možností na stránce Kontakt. Budeme se těšit!

Samozřejmě! A máme se zahraniční klientelou tu nejlepší zkušenost. 

Pokud jste vlastníkem nemovitosti na území České republiky v lokalitě Praha a okolí, velice rádi vám s pronájmem pomůžeme. Věříme, že oceníte naši praktickou znalost tuzemského realitního trhu. Nemusíte si nic studovat ani se pokoušet vyznat v mnohdy složitých právních kličkách. Je nám jasné, že nemáte čas ani chuť dojíždět daleko na prohlídky a řešit vše s nemovitostí spojené. Proto jsme tu my. O všechno se postaráme za vás, ozvěte se.

Stručně řečeno – podnájemní smlouva podléhá té nájemní, je jí „podřazená“. Pokud zanikne nájemní smlouva, zaniká automaticky i ta podnájemní.

V našem případě by ve vztah mezi jednotlivými subjekty dal načrtnout takto: 

Majitel nemovitosti (vy) → nájemník (garancenajmu.cz) → podnájemník (člověk, kterého pro vás najdeme a bude váš byt či dům obývat). Naším cílem je hledat dlouhodobé nájemníky. Ničemu neprospívá, když se každého půl roku lidé v nemovitosti střídají.

Pokud vás na téma nájemník versus podnájemník zajímá víc, můžete si přečíst dedikovaný článek na našem blogu.

Naše odměna se odvíjí od výše nájemného a balíčku, který si pro naši spolupráci vyberete. Balíčky nabízíme v následujících verzích:

  • BASIC: V tomto případě nám zaplatíte jednorázově 10 % z ročního nájmu. Pomůžeme vám najít spolehlivého nájemníka, pomůžeme s právními otázkami, správa a řešení případných problémů ale zůstane na vašich bedrech.
  • STANDARD: Balíček STANDARD, kde poplatek za naši službu činí 15 %, zahrnuje navíc pravidelné kontroly vaší nemovitosti a měsíční garanci platby nájmu.  
  • MAX: V balíčku MAX je výše poplatku stanovena na 20 %, prakticky o nic se ale nemusíte starat. A navíc je tu jedna opravdu velká výhoda – platbu ve výši nájemného vám můžeme dát 3–12 měsíců předem. Pokud tedy potřebujete peníze například k další investici, je pro vás tato varianta jak dělaná. Nájem vám zaplatíme i v případě, že bude byt prázdný. A to je v dnešní nejisté době, myslíme, velké plus.

Věříme, že nemalá. V oblasti realit působíme roky. Za tu dobu jsme nasbírali nespočet příběhů o tom, jak problematický může pronájem nemovitosti být. Často se na nás majitelé obraceli s prosbou o pomoc, jak si poradit s různými situacemi, co dělat, jaká mají práva. A my pochopili, že naše know-how by jim mohlo od všech starostí pomoci. Proto vznikla služba garancenajmu.cz. 

Součástí procesu pronájmu nemovitosti jsme nyní od samého začátku. Vždy a smluvně od nás máte garantované platby za nájemné. Postaráme se o to, aby nedošlo k jakémukoliv poškození nemovitosti, vyřešíme za vás veškeré administrativní náležitosti. Šetříme vaše nervy, čas, a s tím často spojené peníze. 

Další informace o tom, jak služba garancenajmu.cz vznikla nebo jaká je naše profesní historie, najdete na garancenajmu.cz/o-nas.

Máme pro vás dobrou zprávu – většinu věcí vyřídíme a budeme vás tedy zatěžovat jen opravdu minimálně. 

Záleží samozřejmě také na typu balíčku, který si vyberete. 

  • Pokud to bude MAX či STANDARD, skoro o nás neuslyšíte. Jen se vždy připomeneme nejpozději 15. v měsíci tím, že vám na bankovním účtu přistanou peníze za nájem. 🙂
  • V případě, že zvolíte balíček BASIC, zůstane část práce na vaší straně. 

 

Záleží tedy jen na vás, kolik času chcete do řešení pronájmu nemovitosti vložit.Peníze budete mít vždy nejpozději do 15. dne měsíce, za který se nájemné platí. A to i v případě, že podnájemník nezaplatí nám z garancenajmu.cz. I v tom totiž spočívá podstata naší služby – vy máte svoje peníze vždy jisté, garantované. Když se něco pokazí, je to na naše triko.

Rozhodně ano. Pro vás jako majitele jsme smluvním partnerem my. A my vám tedy platíme nájemné. Jestliže nám podnájemník nezaplatí, je to už naše starost.

Velmi pečlivě! Podnájemníky prověřujeme v centrální evidenci exekutorů, databázi hledaných osob ČR, v insolvenčním rejstříku a podobně. Nehodláme nic nechat náhodě, takže si dáváme opravdu záležet.

Výběr ideálního podnájemníka si vezmeme kompletně na starost my. A jsme v tomto procesu tak trochu puntičkáři. Vaše preference si ale určitě vyslechneme a budeme se jimi řídit.

Věříme, že opravdu rychle. Pokud je výše nájmu dobře nastavena, do měsíce máme zpravidla hotovo. Tu správnou cenu vám pomůžeme určit a otevřeně společně probereme, co je realistické. 

Nějaké zádrhely se asi objeví vždy a všude. I my čas od času nějaké nepříjemnosti řešíme. Důležité ale je, že na vás jako našeho klienta to nemá žádný dopad.

Primárně v Praze a okolí – přibližně do hodiny cesty od města. Určitě jsme ale ochotní pobavit se o možnostech i mimo tuto oblast, zvláště pokud by se jednalo o víc jak jednu nemovitost.

Zaměřujeme se na hladký pronájmem bytů, domů i nebytových prostor. Dostáváme dotazy například i na garáže či sklepy, těm se však v rámci služby garancenajmu.cz nevěnujeme. 

Jsme Artem Saykin a Michal Kolařík – zakladatelé služby, která vám garantuje nájemné. S jedním z nás budete v kontaktu nejčastěji a od samého začátku. K ruce vám budou případně i naši asistenti a asistentky. Vždy se budete mít na koho obrátit.

Naší podmínkou je, aby podnájemník uzavřel nebo měl uzavřenou pojistnou smlouvu pro případ škody. Vzniklá poškození pak tedy hradí pojišťovna. Administrativní náležitosti a veškerý proces bychom samozřejmě řešili my (v případě balíčku STANDARD a MAX).

Zásadní je také zmínit, že pokud škody nepokryje pojišťovna, uhradíme vám je my. Když garantovaný nájem, tak se vším všudy!

Děláme vše proto, aby se tak nestalo. Jak ale praví klasik – nikdy neříkej nikdy. Pokud by na takovou situaci došlo, bude se jednat o spor mezi námi, garancenajmu.cz, a podnájemníkem. I na takové situace jsme připravení.

Nájemní smlouvu mezi vámi (majitelem bytu) a námi (nájemníkem) uzavíráme na 1 rok až 5 let – podle dohody. S podnájemníkem pak vždy na 1 rok a pouze v případě, že jsou všechny strany maximálně spokojené, prodlužujeme.

Postupujeme dle občanského zákoníku se zákonnou výpovědní lhůtou (3 měsíce). Snažíme se vám ale vždy vyjít vstříc a domluvit se s podnájemníkem individuálně. Jakmile se to podaří, nemovitost zkontrolujeme a ihned vám předáme. 

Chcete zjistit víc o bezstarostném pronájmu?

Nechte nám na sebe kontakt a my se do 24 hodin ozveme.

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

    crossmenuchevron-upchevron-down