Jak funguje garancenajmu článek

Jak funguje garantovaný nájem s garancenajmu.cz

02. 09. 2022

Pronájem bytu či domu není žádná legrace. I když jste zběhlí ve všech potřebných formalitách, jedno se řeší velmi těžko – výběr spolehlivého a slušného nájemníka. Na prohlídce může vše vypadat skvěle a pak se nestačíte divit. Trable s nájemníky se zpravidla nevyhnou žádnému pronajímateli, přitom se jim dá snadno vyvarovat. Starosti s pronájmem bytu jednoduše necháte na profesionálech,

Garance nájmu, který vám chodí pravidelně na účet, a žádné zádrhely. To je sen snad každého pronajímatele. A my vám jej rádi splníme. Přečtěte si víc o tom, jak funguje a jak vám může usnadnit život již ověřená služba garancenajmu.cz

Kde se vzala služba garancenajmu.cz?

Čím dál častěji jsme se v naší realitní praxi setkávali s tím, že klienty trápila negativní zkušenost s pronájmem nemovitosti. Nájem nedostávali včas, nájemníci nekomunikovali, rušili sousedy anebo po sobě pronajímaný byt či dům nechali v dezolátním stavu. Žádná garance nájmu – jen obavy, jestli to tentokrát vyjde, nebo ne. 

A tak jsme se rozhodli to změnit. Moje jméno je Artem Saykin a společně s Michalem Kolaříkem jsme v roce 2017 vytvořili službu garancenajmu.cz. V následujících odstavcích se vám krátce představíme, ať víte, kdo se o bezstarostný pronájem vaší nemovitosti postará.

„Moje první zkušenost s realitami proběhla v roce 2011. Po nějaké době jsem se vydal do úzce souvisejícího finančního (investičního, úvěrového, bankovního) sektoru, ve kterém jsem setrval přibližně 3 roky. Následně jsem si ale uvědomil, že reality mi dávají největší smysl, a tak jsem se v září roku 2016 vrátil zpět. Cenné zkušenosti a přesah z oblasti financí mi dávají možnost klientům poradit komplexněji a věřím, že je to znát,“ představuje se Michal. 

A co bych vám o sobě řekl já, Artem? S realitami jsem začínal v roce 2018 a od té doby se nemovitosti staly nejen prací, ale i koníčkem. Považuji za opravdové štěstí, že působím v oboru, který mě baví, a že díky svojí práci můžu klientům usnadnit nejrůznější záležitosti – ty radostné i ty prekérní. A ty se vás s garancenajmu.cz nebudou týkat.  

Jak garance nájmu s naší službou funguje?

Pokud se rozhodnete pronájem bytu nebo domu svěřit do našich rukou, nejprve se osobně sejdeme, abychom se lépe poznali, probrali veškeré kroky a vaše představy – například o výši nájemného, typu nájemníků a podobně. 

Následně se domluvíme na prohlídce pronajímané nemovitosti. Tu profesionálně nafotíme tak, aby opravdu zaujala a ukázala svoje přednosti. Díky naší zkušenosti pak společně nastavíme odpovídající výši nájmu a pustíme se do hledání nájemníka. Díky tomu, že s Michalem v realitách pracujeme tak dlouho, dokážeme spolehlivě poznat, kdo bude pro váš byt nebo dům tím pravým. 

Abychom se ale nespoléhali jen na intuici, zájemcům a pronájem zasíláme také dotazník. Na jeho základě vyhodnocujeme, zda daného člověka na prohlídku pozveme. V ten okamžik zájemce zároveň prověříme v registru dlužníku, insolvenčním rejstříku, na úřední desce soudních exekutorů, mezi osobami hledanými Policií ČR a v registru dlužníků na Slovensku.

Bingo! Ideálního nájemce jsme našli a přichází na řadu papírování. Ve spolupráci s advokátní kanceláří zdarma vypracujeme podnnájemní a nájemní smlouvu a další potřebnou dokumentaci. Vše si pak bod po bodu projdeme a podepíšeme. Od této chvíle se už nemusíte o nic starat.

Dohodnuté garantované nájemné vám zasíláme každý měsíc v domluvený termín zasíláme na účet, vaši nemovitost pravidelně kontrolujeme a veškeré záležitosti s podnájemníky řešíme my. A samozřejmě vás pravidelně informujeme. Pronájem bytu nebo domu je s garancenajmu.cz opravdu hračka!  

Jednotlivé tarify služby garancenajmu.cz 

Rádi se o veškeré procesy postaráme za vás, možná ale chcete pomoct jen v určité oblasti a některé části pronájmu bytu či domu si řešit po vlastní ose. Od toho jsou tu naše tarify – BASIC, STANDARD A PREMIUM. Každý z nich zahrnuje trochu jiné služby a liší se výší poplatku za naše služby. Jejich podrobný přehled najdete hned na úvodní straně našeho webu, níže vám je jen ve zkratce představíme.

  • BASIC – Varianta pro ty, kteří si správu a riziko vykryjí sami a chtějí pouze pomoci s hledáním spolehlivého nájemníka. S touto variantou tak zůstane majiteli nemovitosti i největší roční výnos z pronájmu.
  • STANDARD – Zajistíme spolehlivého nájemníka, garance nájmu je samozřejmostí, postaráme se i o právní a administrativní záležitosti, správu bytu, řešení oprav a další nezbytnosti. Nezajistíme vám ale nepřetržitou platbu nájmu v případě, že byt zůstane neobsazený. 
  • PREMIUM – V tomto případě si můžeme doslova hodit nohy na stůl. Postaráme se naprosto o vše, pokryjeme i riziko neplatiče nájmu, zajistíme veškerou administrativu a váš nájem vám dokonce vyplatíme na 3–12 měsíců dopředu. A to i v případě, že by byt nebyl nějakou dobu obsazený. Je to prostě na nás. A vy zároveň nemusíte čekat celý rok, než se vám nastřádá výnos z pronájmu a můžete získané peníze například investovat. A to se vyplatí.

A co když se něco pokazí?

Častá a naprosto pochopitelná otázka, na kterou samozřejmě také myslíme. V každém případě se řídíme zákonem, vše řešíme oficiálně a po předchozí společné domluvě. Nemusíte se ničeho obávat. Máme aktivní tým lidí, kteří umí obstarat každý pronájem tak, jako by se jednalo o naši vlastní nemovitost. 

Pokud jste tedy z Prahy a okolí a hledáte spolehlivé partnery, kteří se postarají o pronájem vašeho bytu či domu, velice rádi vás poznáme. ????

Zajistěte si pronájem bez starostí

Hoďte všechny starosti spojené s pronájmem za hlavu. Náš zkušený tým s vlastním právním zázemím se o všechno postará.
Chci garantovaný nájem
calendar-fullcrossmenu